v

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch #16

Zdroj: usmagazine.com, serieously.com, dotandline.net
REKLAMA

Zaujímavé fakty o seriáloch #16

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za kamerami počas natáčania týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

The Crown

10 najdrahších seriálov od netflixu
Zdroj: cnbc.com
Seriál je jedným z najdrahších projektov Netflixu, celkový rozpočet je odhadovaný až na približne 100 miliónov britských libier. V priečke výdavkov si získava druhé miesto, hneď za show The Get Down, ktorej rozpočet bol približne 120 miliónov libier. Celkom pekné čísla.

Castle Rock

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: nerdist.com
V otváracej scéne počúva riaditeľ rádio 100.3 FM. WKIT. Jedná sa o stanicu, ktorá púšťa klasický rock. Majiteľom tejto a podobne aj ďalšej stanice WZON je sám Stephen King. Obe stanice sú použité v mnohých Kingových prácach. To je čo? Mať vlastné rádio a ešte ho používať vo svojich projektoch.

Prvých 100

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: youtube.com
Jazyk, ktorým hovorí skupina outsiderov (Grounders), bol vytvorený tým istým človekom, ktorý vytvoril jazyk Dothraki používaný v Game of Thrones.

BoJack Horseman

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: screenrant.com
Herec Will Arnett prezradil, že jeho rola BoJacka bola jednou z najťažších v jeho kariére. Dostať sa do nej bolo vraj veľmi ťažké a priznal, že niekedy si temnotu tejto postavy nosil so sebou domov.

Game of Thrones

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: cnet.com
Ako iste viete, bastardi, ktorí sú narodení vo Westerose šľachticom, majú inšie priezvisko ako ich otcovia. Ich meno sa odvíja od regiónu, v ktorom sa narodili. Ich priezviská sú zväčša spojené s geografickými či klimatickými podmienkami daného regiónu.

Teória veľkého tresku

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: cbs.com
Obsadenie seriálu sa naučilo hrať na ich hudobné nástroje len kvôli seriáli. Amy (Mayim Bialik) sa naučila hrať na harfu a Sheldon (Jim Parsons) sa naučil hrať na teremín a zobcovú flautu. V prípade Leonarda (Johnny Galecki) to je violončelo a konieckoncov, Howard (Simon Helberg) je profesionálny klavirista.

The Office

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: backstage.com
Počítače vo firme Dunder Mifflin boli počas nakrúcania seriálu pripojené na internet. Členovia obsadenia priznali, že keď boli v pozadí nejakej scény, tak si zvyčajne pozerali svoje e-maily a surfovali po internete. Čiže v podstate to isté, ako v niektorých skutočných firmách.

Ako som spoznal vašu matku

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: cnn.com
Ako všetci vieme, Barney (Neil Patrick Harris) nedal na jeho obleky dopustiť a takmer stále sme ho v nich videli. Viete, že v seriáli sa ukázal bez obleku len 18-krát? Áno, len 18-krát počas celej show!

Priatelia

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: bustle.com
Predtým, ako boli herci do seriálu obsadení, hlavným párom mali byť Monica (Courteney Cox) a Joey (Matt LeBlanc). Boli by títo dvaja podľa vás lepšou voľbou?

Atlanta

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: movietime.guru
Dôvod toho, prečo vyšla druhá séria seriálu až v roku 2018, je naozaj prostý. Donald Glover sa totižto oddal svojej role vo filme Solo: A Star Wars Story, v ktorej sa ukázal ako mladý Lando Calrissian. Nuž, to čakanie aj tak stálo za to!
Zdroj: imdb.com

REKLAMA
REKLAMA

Čo si o článku myslíte?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *