v

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch #17

Zdroje: refinery29.com, digitalspy.com, time.com
REKLAMA

Zaujímavé fakty o seriáloch #17

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

Peaky Blinders

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: digitalspy.com

Jedná sa už o štvrtú spoluprácu Cilliana Murphyho a Toma Hardyho. V minulosti si spolu zahrali vo filmoch Inception (2010), The Dark Knight Rises (2012) a taktiež v minuloročnom Dunkirku (2017). Tí dvaja sa majú očividne radi.

REKLAMA

Black Mirror

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: www.businessinsider.com

Názov show „Black Mirror“ je referenciou na obrazovku televízie alebo monitora po vypnutí, čím je tmavý odraz samotných divákov. Celkom zaujímavé odvodenie.

Westworld

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: tvjelly.com

Herec Ben Barnes (Logan) si deň predtým, ako sa začal prvý deň nakrúcania show zlomil nohu. Keďže sa bál, že by prišiel o prácu, tak sa rozhodol o tom nikomu nepovedať a jednoducho sa tváril, že tak jeho postava kríva. Potom však musel počas celého nakrúcania zostať krívať. Tomu hovorím mastermind.

Supernatural

zaujímavé fakty o seriáloch
zdroj: www.comingsoon.net

Vedeli ste, že pôvodne sa herec Jensen Ackles snažil získať rolu Sama Winchestera? Keď sa prvý krát ukázal Jared Padalecki a čítal úlohu Sama, náhle bola spravená menšia zmena. Producenti totižto zavolali Jensenovi a spýtali sa ho, či by radšej nevyužil jeho šarm v roli Deana, s tvrdím, že bol ako Hanom Solom tejto dvojky a povedzme si na rovinu, kto by nechcel byť Hanom Solom, že? Jensen túto ponuku samozrejme prijal. Neskôr sme sa taktiež dozvedeli, že sám mal záujem o rolu Deana, pretože bol vtipný.

Game of Thrones

Ôsma séria Game of Thrones
Zdroj: culturess.com

Seriál využíva naozaj mnoho rôznych lokácii, aby priniesol Westeros a Essos k životu. Mnoho zo severných scén sú nakrúcané v Severnom Írsku. Táto krajina je akýmsi domovom produkcie seriálu a väčšia zo scén, ktoré sa odohrávajú vnútri je nakrúcaných v štúdiu, v Belfaste. Zábery z King’s Landing sú zas nakrúcané v chorvátskom Dubrovniku, podobne sú na tom aj zábery z Essosu, ktorú sú taktiež nakrúcané v Chorvátsku. Netreba však zabúdať aj na scény spoza steny – Wall, v skutočnosti sa nejedná o jednu lokáciu, ale hneď niekoľko rôznych miest na Islande. Piata séria nám priniesla taktiež Španielsko, ktoré je domov oblasti, ktorú poznáme ako Dorne. Treba uznať, že si vyberajú naozaj krásne miesta.

Kravaťáci

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: dannorris.me

Mysleli ste si, že Harveyho priezvisko „Specter“ bolo vybrané len tak náhodou? Vôbec nie, keď v tomto slove poprehadzujete písmená, tak vám vznikne slovo „Respect„. Tvorcovia vedeli, prečo mu dali také meno!

Better Call Saul

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: thespinoff.co.nz

Keď si vezmete začiatočné písmeno každého názvu epizódy druhej série a pomiešate ich, tak dostanete 2 slová – „FRINGS BACK„. V preklade to znamená „Fring je späť“ a jedná sa o referenciu na Gustava Fringa, ktorého poznáme z kultového Breaking Bad.

Priatelia

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: youtube.com

V seriáli sa ukázali herci Bruce Willis, Gary Oldman, Christina Applegate či Paul Rudd. Dôvod ich hosťovania bol jednoduchý, zahrali si totižto vo filme s jedným z pravidelných členov obsadenia. Aby to však nebolo málo, Willis a Applagate si za svoju role počas hosťovania odniesli ocenenie Emmy.

Castle Rock

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: mashable.com

Herec Bill Skarsgård musel pre jeho rolu väzňa Shawsanku schudnúť. Nuž, je to na ňom poriadne vidieť!

The Office

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: reddit.com

Vedeli ste o tom, že John Krasinski nosil v seriáli parochňu? Naozaj je to tak! Krasinski bol donútený ostrihať si vlasy, konkrétne kvôli jeho role v komédii Leatherheads (2008). Počas druhej polovice tretej série bol teda nútený nosiť celý čas parochňu. To dokáže naštvať!

Zdroj: imdb.com

REKLAMA

Čo si o článku myslíte?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *